februarie 17, 2022

Uniti prin muzica. Concert Caritabil, 24 martie, 19:00, Auditorium Maximum, Cluj-Napoca

Dragi prieteni,

“Uniți prin Muzică” este noul proiect al Rotary Club Cluj-Napoca Hoia. În colaborare cu muzicieni de renume internațional, dorim să contribuim la reconstrucția și dotarea Filarmonicii din Chișinău, distrusă în urma incendiului din septembrie 2020.

Clubul nostru vă invită, pe data de 24 martie 2022, începând cu ora 19:00, în sala Auditorium Maximum din Cluj-Napoca, la un concert caritabil pentru strângere de fonduri.

Mai jos găsiți detalii cu privire la eveniment, precum și link-ul de unde puteți achiziționa invitațiile pentru accesul la concert:

LINK INVITAȚII LA CONCERT – www.Tiroll.ro

Avem plăcerea de a vă invita la o seară de neuitat în compania unor muzicieni valoroși.

Kirill Maximov, din Spania, va interpreta la vioara Stradivarius “ex-Baron-Oppenheim” din 1716.

Prim-violistul orchestrei Tonkünstler din Viena, Nikita Gerkusov, va interpreta la o violă din secolul al 17-lea, a lutierului italian Giovanni Paolo Maggini.

Acestor virtuoși interpreți s-a alăturat și prietenul și colegul nostru Ion Storojenco, colaborator al Filarmonicii din Viena, care a evoluat cu orchestre din România, Moldova, Austria, Germania și Egipt.

Împreună și-au unit talentele pentru a vă delecta cu următorul program muzical:

1. Joseph Haydn – Concert în Re Major Hob. VIIb / 2, op. 101, în interpretarea lui Ion Storojenco.
    cca. 25 de minute
  2. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert în La Major K.219 pentru vioară și orchestră, în interpretarea lui Kiril Maximov.
    cca. 30 de minute
  3. Wolgang Amadeus Mozart – Sinfonia Concertantă pentru vioară și violă K.364 în interpretarea lui Kiril Maximov și Nikita Gerkusov
    cca. 25 de minute

Pentru cei care nu pot participa dar doresc sa sprijine aceasta inițiativa, va punem la dispoziție următorul cont:

RO16 BTRL RONC RT04 9428 4403
Banca Transilvania

Beneficiar: Rotary Club Cluj-Napoca Hoia

Pentru contracte de sponsorizare, va rugam sa ne contactați la:
Mob. 0766.685.663

Vă așteptăm să facem mult bine împreună